خالکوبی یا تاتوTattoo

دی ۵, ۱۳۹۹

در حال حاضر انجام خالکوبی تاتو طرفداران فراوانی را به خود جلب نموده بطوریکه این امر تبدیل به امری متداول (مد) شده است .
انگیزه های انجام خالکوبی و تاتو متفاوت است از اهداف ایجاد زیبایی بیشتر در خانمها و آقایان و دلایل هیجانی و ابراز قدرت و اعلام تبعیت از فرهنگ خاص تا دلایلی مانند توهم معافیت از سربازی در پسران میتواند از دلایل و انگیزه های خالکوبی و تاتو باشد . در مورد اخیر توجه پسران و خانواده ها را به این نکته جلب مینمایم که حتی اگر خالکوبی وسیع باعث ارجاع شخص به کمیسیون نظام وظیفه جهت تشخیص علت عصبی باشد .در صورتیکه پزشک اعصاب و روان رای به بیماری روانی شخص بدهد و معافیت پزشکی شامل حال ایشان شود با اطلاعاتی که هست در صدور گذرنامه و گرفتن شغل و موارد مشابه دچار مشکل خواهند شد .
در اکثر مواقع دیده شده شخص در کوتاهترین زمان حتی همان روز خالکوبی از انجام اینکار پشیمان شده و در صدد پاک کردن آن بر می آید و وجود خالکوبی بصورت معضلی روحی و روانی برای شخص تبدیل میگردد .
با ظهور لیزر در حوزه پزشکی به ویژه در پوست و زیبایی موضوع درمان خالکوبی و محو نمودن کامل تاتو توسط لیزر ، تمام درمان های مرسوم(عمل جراحی ، سوزانیدن با اسید یا با محلول های شیمیایی و گذاشتن سیر روی آن و تراشیدن و … ) را تحت تاثیر قرار داده و در حال حاضر بیش از دو دهه است که نخستین انتخاب برای درمان قاطع و موثر خالکوبی و تاتو ، لیزر می باشد

اگر شما مایل هستید اطلاعات بیشتری به دست آورید، با شماره تلفن ۵۲۴۰۷۷۴۱ (031) یا شماره موبایل  09921729252  کلینیک پوست و زیبایی دکتر محمد رضا صادقی تماس حاصل فرمایید.

درمان قطعی تاتو فقط توسط لیزر ( چگونه خالکوبی را پاک کنیم -پاک کردن خالکوبی و تاتو – چطور از شر خالکوبی خلاص شویم – ریموو کردن تاتو – محو کردن تتو)

همانگونه که اشاره شد با ورود لیزر به حوزه پوست و زیبایی درمان قطعی تاتو نیز تحقق یافت بطوریکه در حال حاضر ، در کمتر مرکز درمانی ، پزشکان پوست و جراح زیبایی تمایل به استفاده از روش های قدیمی جهت پاک کردن خالکوبی و تاتو داشته و به لحاظ نتایج مطلوب لیزر این شیوه درمانی را به فرد پیشنهاد می نمایند .اکثر کسانی که خالکوبی میکنند بلافاصله پس از انجام آن و یا مدتی بعد پشیمان میشوند و دنبال راهی برای پاک کردن آن میگردند .

معمولا جهت پاک کردن خالکوبی و تاتو در ابتدا به همان کسی که تاتو را زده مراجعه می نمایند و آرایشگران و تاتو کاران روشهای مختلفی برای رفع این مشکل پیشنهاد مینمایند :

  1. زدن ماده همرنگی که اظهار میدارند به این وسیله میتوانند تاتو اولیه را پوشش داده و برنگ پوست درآورند فارغ از اینکه این ماده همرنگی خود یک تاتو سفید یا کرم رنگ جداگانه بوده و حتی اگر در ابتدا برنگ پوست شخص باشد بعد از مدتی تغییر رنگ داده و بصورت یک تاتو جداگانه دیده میشود که با رنگ پوست شخص تفاوت دارد و این خود مشکلی است که با لیزرهای معمولی پاک نمیشود و هزینه پاک کردن را با دستگاههای پیشرفته تر بالا میبرد .
  2. راه دومی که آرایشگران و بعضی پزشکان کم تجربه پیشنهاد میکنند کاربرد تاتو ریمووریا رژووی یا همان حل کردن و خارج کردن رنگ بوسیله نوعی اسید یا ماده شیمیایی است که اظهار میدارند رنگ تاتو را حل و خارج میسازد و از این موارد زیاد دیده ایم که حتی بیش از ۴-۵ بار ریموور بکار برده اند و بجای پاک شدن   متاسفانه  مقداری حل شده و در بافتهای اطراف هم در سطح و هم در بافتهای عمقی نفوذ کرده و پاک کردن آن مشکل تر و اسکار گذار میشود . یعنی هر کدام از روشهای فوق علاوه بر مضرات و عوارض بیشتر باعث بالا رفتن هزینه پاک کردن تاتو و خرج زیادی میشود .
  3.  بعضی افراد غیر مطلع پیشنهادهای عجیبی مینمایند مثل  گذاشتن سیر روی تاتو یا سوزاندن با سیگار یا حتی بعضی پزشکان بی تجربه با جسارت بوسیله کوتر اقدام به سوزاندن تاتو و خالکوبی میکنند که حاصلی جز کلویید و آثار سوختگی چیزی حاصل نمیشود .
  4. بعضی آرایشگران با زدن سوزن خالی بدون رنگ با ایجاد زخم قصد پاک کردن تاتو را میکنند که بجز زخم کردن و ایجاد بافت کلویید و پخش کردن رنگ در زیر پوست کاری از پیش نمیرود .

یکی از عوارض دستکاری تاتو ابرو توسط افراد غیر مطلع ایجاد فیبروز وسیع در ناحیه تاتو ابرو میباشد که نمونه آن جهت تجربه خانمها و همکاران گذاشته میشود

همانگونه که مشاهده میشودسراسر  ناحیه تاتو شده برجسته شده است و شکل ناهنجاری پیدا کرده است .

  1.    راه حل نهایی و قطعی خالکوبی و تاتو در هر جای بدن استفاده از لیزر میباشد که مورد تایید تمام مراجع پزشکی و علمی دنیا میباشد .

 خوشبختیم که عنوان کنیم در کلینیک پوست ،مو،زیبایی ولیزر دکتر محمد رضا صادقی  انواع دستگاههابرای پاک کردن خالکوبی و تاتو مهیا شده که در خدمت هموطنان عزیز بنحو موثر باشیم .

در این مرکز انواع خالکوبی ها و تاتوها هر کدام بر اساس رنگ و عمق و تعداد دفعات انجام تاتو و اینکه آیا مواد همرنگی بکار برده شده یا نه و آیا مواد ریموور استفاده شده یا نه و اینکه در مراکز دیگر با لیزرهای غیر موثر تحت لیزر درمانی قرار گرفته یا نه برای هر کدام از انواع فوق از دستگاههای اختصاصی استفاده میشود و خوشبختیم که عنوان کنیم به فضل الهی تا کنون از پاک کردن هیچ خالکوبی مایوس نشدیم و هیچ مراجعه کننده ای را ناامید نکردیم .

بسیاری  از تاتو ها را بخصوص در ناحیه ابرو و پلک با موفقیت پاک کردیم و سرسخت ترین خالکوبی و تاتو را در چند جلسه بطور کلی پاک کرده ایم.

چگونگی اثر لیزر  ( لیزر چگونه تتو یا تاتو یا خالکوبی را پاک میکند -لیزر چطور در تاتو اثر میکند )

لیزر با هدف قرار دادن ذرات یا باکس های رنگ در بدن که محل تجمع رنگدانه ها میباشد و بمباران آن توسط پالس های نور ، باعث لیز شدن و پاره شدن رنگدانه ها و خرد شدن آنها می گردد و التهاب در محل ایجاد میشود و هجوم ماکروفاژها و سلولهای بیگانه خوار در محل باعث میشود که رنگدانه های مورد نظر نیز توسط سلول های ماکروفاژ که وظیفه پاک سازی بدن از عناصر خارجی را عهده دار هستند ، بلعیده و نابود می گردند . تاتوهایی که رنگ تیره توسط کربن و جوهر سیاه در آن بکارگرفته شده و عمدتا رنگ خالکوبی را سیاه و تیره نشان می دهند از جمله تاتوهایی هستند که به طول موج های ارسالی از طرف لیزر ، پاسخ مطلوب داده و در مقایسه با دیگر رنگ ها در جلسات درمانی کمتری نتایج مطلوبی از خود نشان می دهند .  انواع

چه افرادی تاتوی آنان را باید با احتیاط و با در نظر گرفتن جنبه های خاص توسط لیزر درمان کرد ؟

  1. اگر فرد تحت درمان با قرص راکوتان باشد
  2. کسانی که خود را برنزه کرده باشند .

      ۳  – افراد دارای تیپ پوستی پنج و شش (خیلی تیره و سیاه پوست)

      ۴-افراد دارای رنگدانه های مشکوک مانند وجود خال های مشکوک سرطان در بدن

     ۵  –  افراد دچار بیماری لوپوس اریتماتو

    6 – افراد دچار بیماری روحی ، روانی ( سایکوز )

    ۷-افرادیکه نسبت به فلزات همچون آهن حساسیت داشته قبل از درمان توسط لیزر باید تست حساسیت از آنان به عمل آید .

   8-  کسانی که بیماریهای قلبی یا ریوی پیشرفته دارند.

 9-کسانی که حساسیت به فلزات خاص دارند .

لازم به ذکر است این موارد بطور قطعی مانع انجام لیزر نیستند و فقط جنبه احتیاط می بایست رعایت گردد .

پاک کردن خالکوبی یا تاتوهای دو و چند رنگ

درمورد پاک کردن خالکوبی و تاتوهای چند رنگ تا کنون را ه درمان و پاک کردن از طریق تکنیکهای جدید علمی و پزشکی وجود نداشت لذا بیشتر خانمها برای رهایی از تاتوهای ابرو که دویا چند رنگ متفاوت داشته اند مجبور بودند مجددا به آرایشگاهها پناه ببرند و با انجام یک تاتو جدید تاتوهای قبلی را بپوشانند وبا تکرار کار غلط پیچیدگی بیشتری ایجاد نموده و بافت پوست ناحیه ابرو دچار التهاب های مکرر و فیبروزبیشتر شده و دیواره عروق ناحیه درگیررنگ شوند که پاک کردن آن با مشکلات فراوان همراه میشود.

هم اکنون با دستیابی به تکنیکهای جدید در استفاده از دستگاههای لیزری امکان پاک کردن تاتوهای چند رنگ و چند لایه را فراهم شده است و تعداد معدودی پزشکان با تجربه در جراحیهای لیزری میتوانند اینگونه تاتوها و خالکوبی ها را با تکنیکهای خاص و بدون عارضه پاک کنند . مفتخریم که تا کنون  صدها مراجعه کننده با تاتو و خالکوبی دو رنگ و چند رنگ داشته ایم که با جراحی لیزری که حدودا یک تا دو ساعت طول میکشد از شر آن خلاص شده اند و رضایت کامل داشته اند . لذا جای امیدواری و مسرت است که دیگر خانمها جهت پاک کردن تاتوهای ابروی خود نیازی به صرف مدت طولانی و مراجعات مکرر ماهیانه ندارند و انواع تاتوها در هر شکل و در هر ناحیه را میتوانند پاک کنند و از شر آن خلاص شوند .

دراین روش پس از بی حسی موضعی و بدون بیهوشی در مدت یک الی دو ساعت اقدام به پاک کردن تاتو و خالکوبی شده و بیمار با حال عمومی خوب با پانسمان از مرکز خارج و به زندگی عادی خود بر میگردد. مراقبت های بعد از لیزر بسیار ساده و بشرح ذیل است :

– تا مدت دو الی سه روز با پماد مناسب که توسط پزشک تجویز میشود محل زخم سطحی پانسمان میشود .

– از روز دوم فرد میتواند استحمام داشته باشد و پس از شستشوی کامل زخم مجددا روی  آنرا پماد زده و پانسمان کند .

– از روز سوم تا چهارم روی زخم بسته شده و مختصر قرمزی بجا میماند که میتوان بعد از بسته شدن زخم برای اینکه قرمزی دیده نشود روی آنرا با کرم پودر پوشاند .

– قرمزی آن به مرور کمرنگ شده و نهایتاً همرنگ پوست اطراف میگردد . در مدتی پس از اقدامات لیزر سعی کنید زیاد در معرض نور آفتاب نباشید تا قرمزی زیاد طول نکشد و پوست شما آسیب نبیند .

    روش اثر لیزر کیو سویچ در پاک کردن تتو یا خالکوبی :

مکانیسم یا چگونگی شکستن رنگدانه ها توسط لیزر کیو سویچ در یک دیاگرام به نمایش در میاید که پس از شکستن رنگدانه ها به قطعات کوچک توسط سلولهای دفاعی فاگوسیتوز خود بدن بلع شده و از طریق سیستم های خاص از بدن دفع میگردد

لازم به ذکر است تعداد جلسات لازم بسته به نوع ،رنگ، عمق خالکوبی یا تاتو متفاوت می باشد.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید و کاربردی باشد
با احترام دکتر محمد رضا صادقی

پوست | مو | زیبایی | لیزر

ادرس :مبارکه خیابان شفا |روبروی درمانگاه سینا

تلفن تماس :۰۳۱۵۲۴۰۷۷۴۱

تلفن تماس : ۰۹۹۲۱۷۲۹۲۵۲

همراه شما هستیم در شبکه اجتماعی اینستاگرام : drmrsadeghi_com